עצים הם מהיפים שבצמחיה הקיימת בשטח עירוני וכאשר נדרשים לכריתת עצים מדובר בדרך כלל במוצא אחרון כשכל האפשרויות האחרות אינן אפקטיביות לביצוע.

 ישנם עצים האסורים בכריתה ונדרשת ועדה עירונית לאשר כריתה שלהם אך במרבית המיקרים מדובר בהליך שמותר על פי חוק למי שמוסמך לעסוק בכך.

מתי יש צורך בכריתת עצים?

כאמור, כריתה של עץ מבוצעת כמוצא אחרון. אין לאף אחד רצון לפגוע בעץ שגדל ומעניק מיופיו על המקום בו הוא נמצא, לעתים עשרות שנים. אך לעתים יש צורך בכך:
עצים התכופפו / התעקמו – פגעי מזג האוויר ובניה לא אחראית לפעמים גורמים כיפוף לעצים עד כדי יצירת הפרעה שלהם לעוברים ושבים או לבתים בקרבת מקום.
שורשים מתפזרים – כאשר שורשיו של עץ ותיק חודרים אל מתחת לכביש עמוס או עמוק אל תוך צנרת שימושית יש צורך לעתים בכריתת העץ כולו.
ענפים מסכנים – עץ אשר ענפיו מגיעים אל פתח חלונות בתים או ניתלים על כבלי חשמל ומתח גבוה לעתים נדרשת בו כריתה.
מחלות – לעתים עצים נדבקים במחלות המסכנות את יציבותם ועל מנת שלא לסכן את הסביבה בנפילת עץ בלתי מתוכננת, כדאי לכרות אותו מבעוד מועד ובצורה מוסדרת.

מי רשאי לכרות עצים?

כריתת עצים בישראל אינה מותרת לכל אחד ויש צורך ברישוי ייעודי לכך. לא כל גנן יודע כיצד לכרות עץ בצורה נכונה ובטיחותית ולא לכל אחד יש ציוד מקצועי המתאים לכך. על כן חשוב לשכור רק מי שהוא בעל הסמכה, ידע וציוד בנושא זה.

 

אם אתם מעוניינים בעבודות גיזום שיחים וגזימת עצים

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.