עצים הם בעלי משמעות רבה לכל מקום בו הם נמצאים: אם בטבע, ברחבי העיר או בגינה פרטית. עצים מוסיפים יופי, צל, חציצה בין מקומות ומקום גידול לבעלי חיים.

על מנת ליהנות מעצים בצורה המיטבית ולשמור על מראה מעוצב שלהם, יש צורך לבצע עיצוב עצים מקצועי מעת לעת וזאת בהליך המבוסס על גיזום.


מהו גיזום?

גיזום נועד לאפשר לנו עיצוב עצים על פי הצרכים שלנו ו\או צרכי הסביבה המיטביים לעץ או למי שנימצאים בסביבתו. הגיזום כולל כריתה של ענפים מיותרים וכריתה של קודקוד הצמיחה של העץ.

מה המטרה בגיזום?

גיזום עצים נועד לפתור מספר בעיות:


מידות העץ – עצים רבים עשויים לגבוה יותר מדי ולגרום הפרעה למבני מגורים הקרובים אליהם ובשל גובה העץ נפגע הנוף או זרימת האוויר אליהם.

עיצוב העץ – עץ שאינו עובר גיזום עשוי ליצור ענפים מפוצלים וארוכים אשר ייתכן ויגיעו אל קבלי חשמל ויגרמו נזקים סביבתיים ובטיחותיים.

בריאות העץ – גיזום ענפים בצורה נכונה יאפשר חדריה של קרני השמש אל גזע העץ והדבר יגרום לעץ בריא יותר והתפתחות טובה יותר של הענפים בהמשך.


כיצד מבצעים גיזום עץ?

עיצוב עצים אמור להיעשות רק על ידי מי שזהו עיסוקם והם מקצועיים בו. יש לדעת איזה עצים יש לגזום ואיזה לא, יש לדעת היכן לבצע כריתה או פתרונות אחרים בעיצוב העץ ובעיקר באילו ענפים יש לטפל ובאילו לא.

התהליך עצמו כולל בדיקה לעומק של העץ על ענפיו ושורשיו ותוכנית עבודה מוסדרת לטיפול בו על פי צרכי הסביבה או צרכיו הספציפיים של העץ.

לאחר הבדיקה ניגשים לעבודה עם כלי גיזום ייעודיים ובשיטות עבודה נכונות שישמרו על בריאות העץ והסביבה שלו.

 

אם אתם מעוניינים בעבודות גיזום שיחים וגזימת עצים

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.