העתקת עצים אחד התחומים הדורשים יותר מקצוענות ועדינות בתחום הגננות הוא זה של העתקת עצים.

מהי העתקת עצים?

העתקת עץ הינו הליך בו מעבירים עץ בוגר שלם מהמקום בו גדל ונטע שורשים למקום חדש המיועד לשם כך. ההליך כולל עקירה של העץ ושורשיו מהקרקע לחלוטין, הסעה שלו ליעד החדש ונטיעה שלו במקום במטרה שישוב לתפקד במהרה ולהצמיח שורשים חדשים.


מדוע מבצעים העתקה של עץ?

העתקת עצים מבוצעת בשל מספר סיבות אפשריות:
תנאי סביבה משתנים – לעתים משתנות תוכניות עירוניות בנוגע לכבישים ואזורי בניה ואם הדבר מסכן עצים ותיקים שהפכו כבר לסמל של אותו היישוב, נהוג לנסות ולהעביר את כולם או חלקם למקום חדש כדי לשמור על המסורת והסימליות הקשורה אליהם.


תנאי מגורים משתנים – כאשר גדלים בבית כלשהו משך שנים רבות, בית עם גינה ועץ בעל משמעות סנטימנטלית, ועוברים לבית חדש, או כאשר מדובר בעץ בבית הורים שהלכו לעולמם, יש מי שרוצים להעביר את העץ כזיכרון ילדות או קשר לעברם אל הגינה החדשה שלהם, עבור הדורות הבאים.
השקעה בגינה חדשה – רבים מעדיפים להעתיק עצים ממשתלות המגדלות אותם על מנת שהגינה החדשה שלהם תקבל במהרה את המראה העיצובי שחלמו עליו מבלי לחכות שנים עד לצמיחה ענפה של עץ צעיר שזה עתה נשתל.


כיצד מבצעים העתקת עצים?

התהליך הכולל העתקה של עץ הינו מורכב ומיועד למקצוענים המתמחים בנושא זה. מדובר על הצורך לערוך בדיקות מקדימות אודות מצבו של העץ, מערכת השורשים שלו, תנאי האדמה בה הוא נמצא ופרמטרים רבים נוספים שיקבעו את ביצוע ההעתקה.


לאחר שהכל נלקח בחשבון, גודעים את השורשים היכן שעדיף עבור העץ, במטרה שיצמיח שורשים חדשים, וממתינים לתחילת הצמחה של שורשים חדשים.


כאשר אלו צומחים, אורזים את הכל יחדיו ומעבירים במשאית למקום היעד ושותלים את העץ שם תוך כדי הקפדה על פיזור שורשיו, התאמה לאדמה במקום ויציבות העץ.

 

אם אתם מעוניינים בעבודות גיזום שיחים וגזימת עצים

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.